x
Loading...

Biyografi

Melik ÜRKER
Mimari Tasarımcı

1997 yılında başlayan bilgisayarlı grafik tasarım hobisi, 2000 yılında üniversiteyi kazanmasıyla ivme kazanmış ve aldığı tasarım dersleriyle birlikte 3 boyuta geçiş yapmıştır. 2004 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra askerlik görevini yerine getirmiş ve 2005 yılında Avrupa Birliği destekli eğitim projelerinde bilgi-işlem uzmanlığı ve proje koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. 2007 yılında grafiker ve 3 boyutlu tasarımcı olarak çalıştığı özel bir firmada birçok ulusal firmanın ve kamu kurumlarının mimari görselleştirme işlerinde görev almıştır. 2009 yılında bir kamu kuruluşunda işe başlamasıyla birlikte freelance olarak 3 boyutlu çalışmalarına devam etmiştir. O tarihten bu yana mimari görselleştirme, 3 boyutlu mimari animasyon, video editörlüğü, ürün ve stant tasarımı, reklam, tanıtım, planlama, yürütme, kişisel-kurumsal web tasarımcılığı ve kurumsal AR-GE projelerinde hazırlık aşamasından sunum aşamasına kadar bilgisayarlı tasarımın birçok alanında çalışmalar yapmıştır. 2015-2017 yılları arasında özel bir eğitim kurumunda 2 ve 3 boyutlu görselleştirme üzerine kurs vermiştir. Bunun haricinde birçok öğrenciye giriş ve orta seviyelerde özel dersler vermiştir.

Bilgisayarda 3 boyutlu tasarım ilkelerini şöyle ifade eder:

“Çalışmalarımın temelinde Yüce Yaratıcı’nın sanatından ilham almak, estetik kaygıyla kurgulanmış mekanlara fonksiyonellik katmak ve bu işe gönül veren gençlerimize yol gösterici olmak vardır.” (Melik ÜRKER)

Erzurum Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Resim-İş Öğretmenliği mezunudur. Kendisini ifade etmek ve faydalı olduğuna inandığı paylaşımları yapmak adına 2018 yılında bu web sitesini hayata geçirmiştir.